Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Hakkımızda

BERFİN YAYINLARI, 1992 yılında İsmet Arslan tarafından kuruldu. 1997 yılı sonunda Berfin Basın Yayın adıyla şirkete dönüştü.

Berfin, Kürtçe bir sözcük olup, Türkçe anlamı: "Kardelen çiçeği". Berfin Yayınları da, kıştan bahara geçilen günlerin ilk müjdecisi berfin çiçeği gibi, insan yüreğine baharın sevincini, doğurganlığını, renklerinin çeşitliliğini sunuyor. Türkiye’nin bağımsızlığını ve birliğini esas alarak, Anadolu kültür mozayiği’nden evrensel kültüre yelken açan bir rotada; anti-emperyalist bir çizgide, enternasyonal duygularla yol alıyor. Birer Kardelen, birer Berfin olarak gördüğü güzel eserleri gün ışığına çıkarıp, insanla buluşturuyor. Kültür-sanat alanının giderek çoraklaştırıldığı... günlerden geçerken, Berfin Yayınları'nın toplumcu ve aydınlanmacı çizgisi daha da anlam kazanıyor.

Kendi bünyesinde iki kardeşi daha oldu Berfin'in:

KORA YAYIN ve ASYAŞAFAK YAYINLARI…

1994 yılında kurulan KORA YAYIN, adını Ardahan merkeze bağlı Bayramoğlu Köyü’nün eski adından alıyor. Kora, ürünlerini şarabın serüvenince damıtmış, renklerin barışık uyumuna taşıyan kültür edebiyat ve eğitim mecrasında akıyor.

Berfin ısrarını burada da bırakmadı. 1995 Şubatında yayın yaşamına başlayan ve ayda bir yayımlanan BERFİN BAHAR Aylık Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi ile, "Yükselen değerler" adlı altında bireyciliği, köşe dönmeciliği, çürümeyi, yozlaşmayı.... sözün kısası ütopyasızlaştırmayı dayatan bu yoğun bombardıman altında, girdiğimiz sığınaklarda hazırlanıp, alnımızın akı sosyalist insana, daha güçle dönmeye bilenen küçük bir ilmek olmayı bile çok önemseyen, mütevazi bir kültür-sanat-edebiyat macerası olmayı amaçladık. İyi bir kanal açtık. Her türlü güçlüğe rağmen, yolumuza devam ediyoruz.

Ve Eylül 2005'te Berfin Basın Yayın bünyesinde ASYAŞAFAK YAYINLARI adıyla da yayın yapmaya başladık.

27-28 yıllık sürecin meyvaları, Berfin'in yayın dünyasında da yerini fazlasıyla hak ettiğini gösteriyor. Bu süreçte Berfin Yayınları, Kora Yayın ve AsyaŞafak Yayınları'nda 600’e yakın kitap yayımlandı.

Kapat