V3: VMenu-2/ML/BL

İslam'da İçki

Anasayfa » Berfin Yayınları » İslam'da İçki
share on facebook  tweet  share on google  print  

İslam'da İçki

"Berfin Yayınları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İslamda

ARİF TEKİN

İslam’da İçki

 

Yayınevi: Berfin Yayınları

Kitap Adı: İslam’da İçki

Yazar Adı: Arif Tekin

Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: Temmuz 2013

Baskı Sayısı: 1. Baskı

ISBN 978 - 605 – 4399 – 24 – 6

Barkod No: 9786054399246

Boyut: 13.5 x 21 cm.

Türü: Araştırma-İnceleme


“Din, cahiller için görkemli, siyasiler için kullan›fll›, filozoflar için saçmad›r.” Titus Lucretius Carus/Roma (M.Ö. 99-55)


Arif Tekin’in bu önemli kitabı; var olan verilerden sonuçlar çıkararak Kur’an’da ve diğer İslami kaynaklarda içki konusunun nasıl işlendiğini, Hz. Muhammed ve en yakın arkadaşlarının içki-şarap içip içmediklerini tüm boyutlarıyla ortaya koyuyor.

Yazar, bu hassas konuyu incelerken, diğer eserlerinde olduğu gibi, baştan sona İslami kaynakları kullanıyor, duygusal, kişisel yorumlardan ve siyasi görüşlerden uzak duruyor.

Konuyla ilgili ayet ve hadisleri okuyucuya sunarken bunların neden-sonuç ilişkilerine dikkat çekerek, içki konusunda Hz. Muhammed ve Halife Ömer dönemiyle birlikte Asr-ı Saadet’ten can alıcı örneklerveriyor.

Yazar, Kur’an’ın içki konusunda teorik olarak Tevrat ve İncil’de var olan bilgilere yeni bir şey ortaya koymadığını ve bütün bu bilgiler eşliğinde, içkinin Kur’an’da yasak olmadığı sonucunu çıkarıyor.

Arif Tekin, içki yasağının gündemde olduğu, vahim ve karanlık günler geçiren ülkemizde, yapıtıyla bir yandan konuya ışık tutarken öte yandan da engizisyon kafalılara önemli dersler veriyor.

Kaynak : Berfin Basın Yayın
Tür : Diğer Tarih : 15.07.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]