V3: VMenu-2/ML/BL

Seher Uykusu

Anasayfa » Kora Yayınları » Seher Uykusu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Seher Uykusu

"Kora Yayınları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Seher

İBRAHİM KOYUN

Seher Uykusu

 

 • Yayınevi: Kora Yayın
 • Kitap Adı: Seher Uykusu
 • Yazar Adı: İbrahim Koyun
 • Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan
 • Sayfa Sayısı: 189
 • Baskı Yılı: Temmuz 2016
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • ISBN 978 - 605 – 5601 – 56– 0
 • Barkod No: 9786055601560 
 • Boyut: 13.5 x 19.5 cm.
 • Kapak Cinsi: Bristol karton
 • Türü: Roman      

 

 

 İbrahim Koyun, 25 Ekim 1952’de Tunceli’nin (Dersim) Ovacık ilcesine bağlı Sövge Köyü’nde doğdu. Elazığ Fatih Mehmet İlkokulu’nda okudu. Ortaokuldan sonra Endüstri Meslek Lisesi Metal Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra, 2001 yılında Aydın’da emekli oldu. Yazar, evli ve üç çocuk babasıdır.  

Ülkenin siyasi çalkantılar içine düştüğü bir dönemdi. Bir günde beş-altı kişinin katledildiği sıralardı. Yasadışı sağ ve sol örgütler tarafından faili meçhul cinayetler işlenirdi. Bankaları soyan, karakolları ve kahvehaneleri tarayan örgüt üyeleri elini kolunu sallayarak çekip giderdi. Üniversitelerde sağ ve sol öğrenciler her gün birbirine girip çatışırdı. Ülke hızla bir kargaşanın içine sürüklenirken, iktidarda ki Milliyetçi Cephe Hükümeti olayları önlemekte yetersiz kalırdı. Halk korku ve panik içinde olaylara seyirci kalmakla yetinirdi.

Kasım Karadağ, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuş uçmaz, kervan geçmez bir dağ köyünde doğup büyüdü. İlkokulu Yatılı Bölge Okulu’nda okudu. Ortaokulu ve liseyi, Ergani’ye yerleşen, sekiz çocuklu amcasının iki odalı evinde, gaz lambasının ışığı altında ders çalışarak bitirdi.

Ülkenin siyasi çalkantılar içine girdiği o dönemde, Aydın İşletme Fakültesi’nde üniversiteye başladı. Okulu bitirmesine birkaç ay kala, yerleşkenin kalabalık koridorunda öğretim görevlisi ve işletme dersi hocası Şevki Tozkoparan’ın nasırlı ayağına bastı. O yıl Şevki Hoca’nın tek dersinden sınıfta kalınca, yaptığı hatanın ne kadar büyük ve önemli olduğunu anladı.  

Oysa çocukluğunda bir parça ekmeğini arkadaşlarıyla paylaşırdı. Okul harçlığını biriktirir hafta sonunda Ringo ve Cango western filmlerinden birini seyretmeye giderdi. Çizgi romanları arkadaşlarıyla takas ederek okurdu. Western filmlerinde mertliği, çizgi romanlarda dürüstlüğü, çocukluk arkadaşlarının arasında sevgiyi ve paylaşmayı öğrendi. Şevki Hoca kâbus olup başına çökünce, ülkenin siyasi çalkantılar içine girdiği o dönemde hayatın başka bir yüzüyle karşılaştı.       ·     

 

KORA YAYIN, Berfin Basın Yayın’a aittir.   BERFİN BASIN YAYIN VE TİC. LTD. ŞTİ.

Adres: Cağaloğlu Yukuşu, Evren Han No: 29 / 56 Cağaloğlu 34112- İstanbul

Tel: (0.212) 513 79 00 Faks: (0.212) 512 37 20 www.berfin.net / e-posta: berfin@berfin.net  

 

Kaynak : Berfin Basın Yayın
Tür : Kültür - Sanat Tarih : 10.07.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]