V3: VMenu-2/ML/BL

Saralı Ünlüler / Epilepsi ve Deha

Anasayfa » Asya Şafak Yayınları » Saralı Ünlüler / Epilepsi ve Deha
share on facebook  tweet  share on google  print  

Saralı Ünlüler / Epilepsi ve Deha

"Asya Şafak Yayınları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Saralı

YILMAZ DİKBAŞ

Saralı Ünlüler

Epilepsi ve Deha

 

           

  ASYAŞAFAK YAYINLARI* 

 

Yayınevi: Asyaşafak Yayınları

Kitap Adı: Saralı Ünüler / Epilepsi ve Deha

Yazar Adı: Yılmaz Dikbaş

Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan

Sayfa Sayısı: 294

Baskı Yılı: Eylül 2008

Baskı Sayısı: 1. Baskı

ISBN 978 - 975 – 9159 – 12 – 2

Barkod No: 9789759159122

Fiyatı: 15 YTL

Boyut: 13.5 x 21 cm.

Kapak Cinsi: Bristol karton

Türü: Araştırma-İnceleme

Kapak: Mehmet Özalp

Bizim ‘sara’ dediğimiz epilepsi, tarihin bilinen en eski hastalıklarından biridir.Bugün dünyada, yaklaşık olarak 50 milyon epilepsi hastası bulunmaktadır. ABD’de saralı sayısı yaklaşık 2,5 milyon olup, bu sayı yalnız Florida eyaletinde 360,000’dir. Türkiye’de saralı sayısının 800,000 olduğu söylenmektedir. 

Geçmişte epilepsi ‘kutsal hastalık’ olarak görüldüğü gibi, insan bedenine giren şeytanın ya da kötü ruhların eylemi olarak da nitelenmiştir.1494 yılında iki papaz, ‘Cadı Avı El Kitabı’ adlı bir kitap yazmışlar, sara nöbeti geçirenleri ‘cadı’ olarak damgalamışlardır. Bu kitap temel alınarak, Avrupa’da 200,000 kadın yargılanmış, işkence görmüş ve öldürülmüştür. 

Bu korkunç olaydan 514 yıl sonra Türkiye’de, Prof. Dr. Yalçın Küçük, ‘Epilepsi ile Orgazm’ adlı bir kitap yazmıştır. Bu kitabında saralıları aşağılayıp hakaretler yağdırmış, onların onurlarını, gururlarını kırıp, kişiliklerini şu nitelemelerle katletmiştir:

‘köle, küstah, sodomist, çürük, kişiliği çökmüş, şehvet düşkünü, sodomizasyon meraklısı, yobaz, budala, ifrit, kriminal, dejenere, kirli, donuna işer ve altına sıçar, küfürbaz, ahlaksız, agresif, iradesi çok zayıf yaratık, paraya ve hırsızlığa eğilimli…’ 

Bu kitapta, epilepsi ile eşcinsellik arasında hiçbir bağ bulunmadığını; Eski Yunan’da ve Eski Roma’daki eşcinsel yaşamı okuyarak göreceksiniz.Bu kitapta, tarihin en vahşi, en kanlı ve en alçakça soykırımında rol almış üst düzey Alman faşistlerin tümünün eşcinsel, ancak hiçbirinin epilepsi hastası olmadığını görecek, belki de eşcinsellikle faşizm arasında bağlar kuracaksınız. 

Dünyaca ünlü saralı toplam 45 devlet adamı, askeri lider ve sanat adamının yaşam öykülerini okuduktan sonra, doğal olarak, epilepsi ile deha arasında bir ilişki olup olmadığı sorusunu kendinize soracak, yanıtını bu kitapta bulacaksınız. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmek isteyen Prof. Dr. Yalçın Küçük, bu hakkını gerçek bir bilim adamına yakışır biçimde belgelere dayanarak açıkça, doğrudan, dürüstçe ve cesurca kullanamamış, tıbba politika bulaştırıp, Recep Tayip Erdoğan’ın saralı olduğu iddiasını ortaya atmıştır.Bu asılsız iddiasını kanıtlayabilmek için, Yalçın Küçük’ün nasıl çağdışı bilgilere, romanlara ve hatta dedikodulara sarıldığını, düpedüz yalan yazdığını bu kitapta ibretle okuyacaksınız. (Yılmaz Dikbaş)  

* ASYAŞAFAK YAYINLARI, Berfin Basın Yayın’a aittir. 

BERFİN BASIN YAYIN VE TİC. LTD. ŞTİ.

Cağaloğlu Yokuşu, Evren Han, No: 29 / 56

34112 Cağaloğlu / İstanbul

Tel: (0212) 513 79 00 Faks: (0212) 512 37 20

e-posta: berfin@berfin.net

www.berfin.net

Kaynak : Berfin Basın Yayın
Tür : Sağlık Tarih : 01.09.2008
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]